En İyi Online Oyunlar: Anno 1800 Docklands İnceleme

En İyi Online Oyunlar: Anno 1800 Docklands İnceleme
16.10.2021 20:49
0
A+
A-

Anno 1800 Docklands 23 Şubat 2021 tarihinde piyasaya sunulan strateji oyunudur. Aynı zamanda anno 1800 DLC’sidir. Oyun kurduğunuz limanımızı optimize etmenizi sağlar. Bununla birlikte ithalat ve ihracat yapmanın yanında denizaşırı alışveriş yapmanıza olanak verir. Anno 1800 Docklands tüccarlarla iletişime geçerek alım satımda bulunmanıza olanak sağlayan, yeni bir liman ekler.

Anno 1800 Docklands, oyuna başlarken kurduğunuz liman çevresine genişletebilmek için yeni bir birinci sınıf reeser gemisi ve hammaddeler ekler.

Anno 1800 Docklands inceleme sonrasında, oyunun ana eklentisi olan modüler liman binası olduğunu görebiliriz. Ayrıca liman çevresini daha kullanışlı hale getirebilmek için yeni ve çeşitli modüllerin oluşturulduğunu görebiliriz. Depolama kapasiteleri, yükleme hızı gibi faktörleri arttırarak tüm modüller ana binaya bağlanabilir.

Aynı zamanda limanlar, malların ithal ve ihraç edilmesine olanak verir. Bu özelliği ile oyun içinde denizaşırı İthalat ve ihracat yapabilir. İhraç özelliği kullanarak, oluşturulabilecek modül çeşitliliğini arttırabilir ve değişim değerini arttırarak oyunda gelişim gösterebilirsiniz.

Belirlenen ihraç sınırını aştığınız takdirde, yeni bir ticaret gemisi inşa edebilirsiniz. Aynı zamanda Anno 1800 DLC Liman bölgesinde kullanılabilecek 25 yeni eşyaya da erişim sağlamaktadır. Anno 1800 DLC inceleme sonrası genel değerlendirmemiz sonrasında, limanınızın İthalat ve ihracat için daha verimli hale getirebilecek liman binası, 25 yeni süs eşyası seti ve yeni bir birinci sınıf reefer gemisi unsurları da eklendiği görülmüştür.

Nasıl Oynanır?

Anno 1800 Docklands oyununu oynamaya ilk olarak campaign ya da sandbox modunu seçerek başlayabilirsiniz. Campaign modu yani bir başka deyişle hikaye modu, 5 farklı bölümde oyuncuya hikayeyi anlatır. Bir nevi eğitim modu olarak düşünebilirsiniz. Oyuncu, oyun hikayesini görerek ve öğrenerek oyun hakkında fikir sahibi olur.

Eğer oyunun önceki sürümlerini oynadıysanız direkt olarak sandbox modunu seçerek başlayabilirsiniz. Fakat oyunu ilk defa oynayacak olanlar ilk olarak campaign modunu seçerek başlamalı. Aksi halde oyun karmaşık gelebilir.

Sandbox modu, serbest mod olarak da bilinir. Böylelikle oyuna başlamadan önce sandbox modunu seçerek oyun sırasında tamamen serbest bir şekilde hareket edebilirsiniz. Aslında bakarsanız sandbox modu da campaign modu gibi öğretici özellikte. Ancak bu öğreticilik campaign modu kadar ayrıntılı bir şekilde değil.

Oyunun bir diğer modu ise bilgisayara karşı ya da grup halinde oynayabileceğiniz çok oyunculu mod. Çok oyunculu mod özelliği ile en fazla 4 kişi olacak şekilde grup halinde Anno 1800 Docklands oynayabilirsiniz.

Anno 1800 Docklands Ek Paketi Bizlere Ne Sunuyor?

Anno 1800 docklands yeni paketinde yer alan yeniliklerle oyunu daha fazla kişiselleştirme ve gelişme imkanı sunuyor. Oyununda yer alan özelleştirme seçenekleri ve içeriklerle limanınızı değiştirebilir, kişiselleştirebilir ve dilediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Böylelikle oyun kişisel tercihlerinize göre tasarlanmış bir şekilde ilerleyecektir.

Anno 1800 docklands oyununun incelediğimiz son sürümüyle birlikte eklenen özelliklerden bir diğeri de ithalat ve ihracat özelliği. Oyun sırasında ihracat ve ithalat yaparak ticaret yapmanız mümkün. Ek paketle birlikte, denizaşırı tüccarları ihraç yapabilir veya yeni hammadde ithal edebilirsiniz.

İthalat ve ihracat sistemi ile oluşturulan takas sistemi oyunda daha fazla gelişmemize ve ilerlemenizi yardımcı olacaktır. Yalnız oyun başlangıcında 1 adet kontratla başlarken ihracat ofislerinize fazlalaştırarak daha fazla kontrat oluşturabilirsiniz. Oyun içinde bulunan ithalat ve ihracat özelliğiyle sizde olmayan ürünleri ithal edebilir ya da işimize yaramayacağını düşündüğünüz ürünlerimizi ihraç ederek kazanç sağlayabilirsiniz.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra, Anno 1800 docklands ek pakette bulunan 25 yeni süs eşyası ile oyunu daha fazla kişiselleştirebilmemize yardımcı olacaktır.

Anno 1800 Docklands Nedir

Anno 1800 Docklands İncelemeler

Anno 1800 oyunu inceleme sonucuna elenecek olursak, oyun arayüzünü ve arka planda kullanılan müziklere kadar oyun severlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Aynı zamanda detaylar ve stratejik düşünme yetisi gerektiren oynayışı ile oyun severlerden tam not almıştır.

Özellikle son sürüm ile birlikte oluşturulan takas sistemi oyunun seyrini değiştiren ayrıntılardan biri. Kişiselleştirme özelliklerinin artması ile birlikte oyun içinde süslerle oluşturulabilecek farklı ve kişiye özel tasarımlar, oyun sırasında oyuncuya görsel şölenle sunuyor.

Oyun içindeki detaylar ayrıntılı oynayış özelliği sayesinde özellikle strateji oyunu sevenler İçin harika bir tercih olacaktır.

Son olarak fiyat konusuna değinecek olursak Anno 1800 oyunu 2 farklı opsiyonla satışa sunuluyor. Satışa sunulan ürünlerden biri deluxe sürüm diğeri ise standart sürüm. Deluxe sürüm standart sürüme nazaran bir tık daha pahalı. Ancak özellikle strateji oyunlarını seviyorsunuz buna değecektir. Anno 1800 Docklands inceleme sonucunda tüm ana hatlarıyla Anno 1800 oyunu en iyi oyunlar listesi içinde yerini almaktadır.

Anno 1800 Docklands Nedir?

Anno 1800 Docklands ile Anno İmparatorluğu merkezinde yeni bir maceraya atılıyoruz. Liman bölgesi, oluşturacağınız İmparatorluğu ticaret merkezine çevirmenize yardımcı olacak.

Oyunda 250 zanaatkara ulaştıktan sonrası ana iskeleyi oluşturabilirsiniz. Limanınızı oluşturduktan sonra her biri farklı işlevlere sahip olan yeni modüllere erişeceksiniz. Üstelik modülleri yan yana yerleştirmek zorunda değilsiniz. Anno 1800 Docklands ile modüllerinizi dağınık bir şekilde yerleştirmeniz mümkün. Liman bölgesine yerleştireceğiniz ana iskeleyle birlikte, takas ve ticaret yollarınızı açabilirsiniz.

Kaptan Tobias; oyunda size tüm yeniliklerde rehberlik edecek deneyimli bir kaptan. Rıhtım inşa ederken ve ticaret sözleşmeleri sırasında Kaptan Tobias size rehberlik edecektir. Aynı zamanda Kaptan Tobias ticaretin yanı sıra takas konusunda da deneyimlidir.

Anno 1800 Docklands yeni sürümünde kullanabileceğiniz süsler sunarak oyuncuları yeni bir serüvene sürüklüyor. Deniz feneri süsüyle yeni limanlar yerleştirebilirsiniz.

Anno 1800 DLC Nedir?

Anno 1800 DLC ana özelliği 250 zanaatkar sonrası inşa edebileceğiniz Docklands liman binasıdır. Docklands gelişmiş özellikleriyle limanınızı kişiselleştirebileceğiniz ve geliştirebileceğiniz modüllerden oluşur.

Anno 1800 DLC ile oyun gidişatına göre yükleme hızı, depolama kapasitesi gibi özellikleri arttırabilirsiniz. Oyun devam ederken tüm modülleri ana binaya bağlamanız gerekmektedir. Rıhtımlar Anno 1800 DLC oyununda var olan üretim ve takas sisteminin işlemesine yardımcı mekanlardır. Rıhtım sayesinde denizaşırı ihracat yaparak kazanç sağlayabilir ya da ihtiyacınız olan hammaddeleri ithal edebilirsiniz.

Anno 1800 DLC oyunu tarafından belirlenen ihraç sınırını başarı ile geçtikten sonra, yeni bir ticaret gemisi olan bir sınıf reefer inşa edebilirsiniz. Bu ödül ile birlikte oyun seyriniz değişerek daha sürükleyici ve heyecanlı hale gelecektir. DLC içerik bakımından 25 yeni süs eşyasını oyuncuların erişimine sağlamıştır.

Anno 1800 High Life Nedir

Anno 1800 High Life Nedir

Anno 1800 High Life Nedir?

Anno 1800 High Life, Anno 1800 DLC’si olan strateji oyunu severlerin yeni favorisi. Oyun 19. yüzyıldan ilham alınarak tasarlanmıştır. Anno 1800 High Life ana hatlarıyla baktığımız zaman gökdelen inşa alanları, yeni mimari yapılar, hidrolik asansör ve uzun geniş binalar yapımını destekleyen yeni oyun her detayı ile birlikte oyun severlerden tam not aldı.

Tabii bu gökdelenleri oyuna başlar başlamaz inşa edebilmeniz mümkün değil. En az 5000 yatırımcıya ulaştığınız anda oyunun vizyoneri sizinle iletişime geçecek ve yeni gökdelenler dikme fırsatı bulacaksınız. Danny oyunda size danışman olacak bir vizyoner. Sahip olduğu tüm mimari ve ticari bilgilerini sizinle paylaşmak için hazır.

Anno 1800 High Life içinde gökdelenleri inşa etmeden önce bölgenize bir üretim hattı alanı oluşturmanız gerekiyor. Ayrıca bir asansöre sahip olmalısınız. Gökdelenlerden biraz daha ayrıntılı olarak bahsedecek olursak, yükselen konutlarınız için daha büyük inşa alanlarına ihtiyaç duymadan, nüfusumuzun arttırmanız mümkün. Daha fazla nüfus ise daha fazla vergi demek.

Gökdelen inşasından sonra oyun yeni ihtiyaçlar ortaya çıkartacaktır. Bunlardan biri de alışveriş merkezleri. Yerleşimcilerin gökdelenlerden sonra yeni ihtiyacı olan alışveriş merkezleri, Department Store, Furniture Store ve Drug Store olmak üzere 3 farklı şekilde inşa edilebilir. Hepsi farklı şekilde nüfusumuzun ihtiyaçlarını karşılayacak olan ihtiyaçlara sahip. Anno 1800 High Life her biri farklı etkide ve farklı bonus sağlıyor bu bonuslardan en belirgini ise mutluluk konusu.

Anno 1800 Tourist Season Nedir?

Anno 1800 Tourist Season, Anno 1800 eklentisidir .Bu sürümde daha çok turizm sistemi üzerinde durulmuştur. Yeni sürümde turistler ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için yeme içme mekanları, restoranlar ve oteller inşa edilir.

Turistlerin ihtiyaçlarını karşılamak için inşa edilen mekanlar, otobüs durakları ile birbirine bağlanır. Anno 1800 Tourist oyununda turistlerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli fabrikalar kullanarak yeni ürünler oluşturmalısınız.

Turistlerin normal hattan farklı olarak daha farklı çeşitte ihtiyaçları vardır. Aynı şekilde mutluluk hormonları da normal hattan farklı olarak çalışır. Turistler normal halktan daha fazla detaycıdır. Ve eğer onların mutluluğunu umursamazsanız turist sirkülasyonu azalacaktır. Bu da oyun içinde kazancınızın azalmasına neden olur.

Turistlerin ilgisini çekmek için daha fazla otobüs duraklarına ihtiyacınız var. Özellikle otel yakınlarında ve turistlerin ilgisini çekecek modüllerin etrafında otobüs durakları konumlandırmanız gerekli. Turist sirkülasyonu ne kadar artarsa kazancınız da o kadar yükselir. Bu nedenle turistlere çekecek hamleler yapmalısınız.

Anno 1800 Tourist versiyonunun en önemli eklentisi olan yeme içme mekanları turistlerin ilgisini çektiği kadar normal halkın da ilgisini çekecektir. Aynı zamanda Anno 1800 Tourist yeni versiyonda yer alan 22 yeni süs eşyası, yeni ürünler, turist demirleme ve oteller ile oyun zevkinizi ikiye katlayacak.

Anno 1800 Season Pass 3 Nedir?

Anno 1800 Season Pass 3 serisi Docklands,Tourist Season ve bu High Life oyunlarını içeren serisidir. Aynı zamanda 3 yeni süslemeden oluşan 3. sezon biletidir. Bu sezonda oyuncular gökdelenleri ve otelleri yönetebilir, turizmde kazanç sağlayabilir ve liman ticareti ile ithalat ihracat yapabilir.

Anno 1800 Season Pass 3 arka fon müzikleri gelişmiş arayüzü ve her detayı ayrıntı ile düşünülmüş görevler ile strateji oyunu severlerin kısa sürede ilgisini çekmeyi başarmıştır. Oyuncular 3. sezonda ticaretin farklı boyutlarını deneyimleyerek Anno 1800 Season Pass 3 ile keyifli vakit geçirecek.

Anno 1800 High Life

Anno 1800 Season Pass 2 Nedir?

Anno 1800 Season Pass 2 sürümünde geliştirilen binalar, yerleşim yerleri ve yeni DLC’ler ile kendinizi Sanayi Devrimi’nde hissedeceksiniz. Yeni sürümünde Seat of Power ile ihtişamlı saraylar ve devlet yönetim daireleri ile ekonomiyi güçlendirmeniz hedeflenir.

Anno 1800 Season Pass 2 ile aynı zamanda BrightHarvest DLC’sinde tarım stratejileri kullanarak, tarım olanları verimliliğini arttırmanız gerekiyor. Land of Lions ile güney kıtasına erişerek güney kıtası imparatorlukları ile işbirliği içinde çöle yeni bir hayat getirmenizi sağlayacak.

Anno 1800 Season Pass 2sezonu Seat of Power, BrightHarvest ve Land of Lions ile şu strateji oyunu sevenlerin yeni favorisi.

En İyi Online Oyunlar Arasında Anno 1800

En iyi online oyunlar PC oyunları arasında yer alan Anno 1800, Çağ kapatıp yeni bir Çağ’ı açan sanayi devrim ile modern yaşama yön veriyor.

Anno 1800 ile stratejik düşünme ve planlama yetkisini kullanarak, oyuncularına sanayi devrimi sürecini yönetme imkanı sunuyor. Oyunun ilk adımında çoğunluğu çiftçilerden oluşan halk, oyun seyri içinde sınıf atlıyor. Oyuncular ise sınıf atlayan halkın yeni ihtiyaçlarını karşılamak için Güney Amerika’yı keşfediyor.

Oyun başlangıcında ilk olarak yeni bir şehir kurmanız gerekli. İlk olarak oyuna çiftçilerle başlayıp oyun seyrine göre büyüyerek devam edeceksiniz. Çiftçi Sınıfı geliştikçe ve büyüdükçe onların yeni ihtiyaçlarını karşılamak için stratejiler oluşturmalısınız. Zaman içinde oluşturduğunuz halk farklı sınıflar oluşturarak farklı ihtiyaçlara sahip olacaktır.

Tamamıyla strateji ve planlama üzerine işleyen bu oyun, kısa süre içinde online oyun sevenlerin favorisi haline gelmiştir. En iyi online oyunlar PC oyunları içinde kısa sürede yerini alan Anno 1800 en iyi online oyunlar listesi içinde yerini alıyor

En İyi Online Mobil Oyunlar Karşılaştırması

2021 yılı en iyi online mobil oyunlar karşılaştırmasında baktığımız zaman, strateji oyunlarının ön planda olduğunu görmekteyiz.

Özellikle strateji oyunu severlerin favorisi olan Anno 1800, hem geçmiş hem de geleceğe yönelik stratejik planlamalar ve gelişmiş ara yüzü ile birlikte, en iyi online oyunlar listesi arasında.

Daha ayrıntılı bir karşılaştırma yapacak olursak, sanayi devrimine kadar ilerleyen stratejik planlamalarıyla ve oyuncularına hissettirdiği otantik havasıyla Anno 1800 serisi, 2021 yılı favori online oyunlar arasında yerini alıyor.

En İyi Online PC Oyunları Nelerdir?

Hafta sonları tatil günleri ve boş günlerinizde bireysel ya da arkadaşlarınızla oynayacağınız en iyi online oyunlar listesi şu şekilde:

  • Anno 1800 Docklands
  • PUBG
  • Call of Duty
  • Valorant
  • GTA
  • League of Legends
  • Counter-Strike
  • Roblox
  • Overwatch
  • Clash of Clans

En İyi Oyunlar Listesi

2021 yılının en iyi online oyunlar listesi içinde bulunan oyunları inceleyecek olursak Anno 1800 Docklands 2021 yılı online oyunlar favorileri arasında. GOD OF WAR: RAGNAROK, Anno 1800 Docklands oyununa listede eşlik ediyor.

Listenin devamı the legend of zelda: breath of the wıld, resıdent evıl vıllage, overwatch, dungeons & dragons: dark allıance ve stray oyunlarıyla devam ediyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.