En İyi Online Oyunlar Hangileri ?

En İyi Online Oyunlar Hangileri ?
24.10.2021 22:40
0
A+
A-

En İyi Online Oyunlar, Günümüzde online oyun endüstrisinin giderek büyümesiyle online oyunlara olan ilgi de oldukça artmıştır. Gelişen teknolojinin kullanımıyla oyun yapımcıları birbirinden yaratıcı oyunlar üretmektedir. Son zamanlarda kullanıcıların hem akıllı telefonlarında hem de bilgisayarlarında oynayabileceği çok oyun sayısı oldukça fazla. Bundan dolayı hem bireysel olarak hem de arkadaş gruplarıyla keyifle oynanabilecek oyunlar arasında seçim yapmak zor. ‘’En iyi online oyunlar hangileri?’’ sorusu kullanıcıların merak ettiği bir konudur.

En İyi Online Mobil Oyunlar

Oynaması pratik olan ve her an her yerde kolaylıkla indirilebilen mobil oyunlar kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Mobil kategorisinde en çok oynanan en iyi online mobil oyunlar şunlardır:

1.      Among Us

2018 yılında piyasaya sürülen ve son zamanlarda en çok oynanan popüler oyunlardan biri de Among Us. En az 4 en fazla 10 oyuncunun oynaması mümkün olan çok oyunculu bir oyundur. Oyunun amacı içinde bulunduğumuz uzay gemisini düzeltmek. Uzay gemisinde bazı kişiler sahtekar, bazı kişiler ise ekibin bir parçası olarak yer alıyor. Sahtekar olanlar gizli bir şekilde ekibin üyelerini öldürmeye çalışıyorlar. Hain olan oyuncu onları öldüren kişinin kendisi olmadığını savunmaya çalışıyor.

Oyun iki takım halinde düşünülebilir. Sahtekar olan takım ve diğer ekip üyeleri. Ekip üyeleri arkadaşları öldürülmeden önce tüm görevleri yerine getirirse ya da hain olanları bularak onları yok ederse oyunu kazanır. Uzay gemisinde ölü biri olduğunda tüm oyuncular toplanıyor ve bir kişiyi gemiden göndermek için kendi aralarında karar veriyorlar. Göndermeye karar verdikleri kişi sahtekar ise oyunu kazanıyorlar. Eğer bir kişinin sahtekar olduğundan şüphelenilirse de toplantı oluşturmak mümkün.

Among Us hem yalnız hem de kalabalık bir şekilde oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyun olduğu için en iyi online oyunlar arasında. Bu oyuna Appstore ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

2.      Garena Free Fire

2021 yılında en çok oynanan mobil oyunlar arasında Garena Free Fire 1. sırada yer alıyor. Bu oyun en iyi hayatta kalma savaş oyunlarından biridir. Oyun 50 oyuncuyla oynanmaktadır. Her 10 dakikalık maçta bu 50 kişi adada hayatta kalmaya çalışır. Oyuncular başlangıç noktasını paraşütleriyle birlikte seçme hakkına sahiptir. Oyuncuların amacı güvenli noktada hayatta kalmayı başarmaktır.

Oyunun başlangıcında oyuncular adanın üzerinde bulunan bir uçağın içinde yer alır ve buradan istedikleri bir noktaya atlayabilirler. İnişten sonra önemli olan oyuncuların çevrede hayatta kalmalarını sağlayacak silahlar ve araç gereçler bulmalarıdır. Güvenli bölgeden çıkmamak önemlidir ancak oyun ilerledikçe güvenli alan küçülür ve oyuncular birbirleriyle karşılaşmak zorunda kalır. Bu durumda rakipler ortadan kaldırılmaya çalışılır. Hayatta kalan oyuncular turu tamamlar.

3.      Lifeafter

Oyunun ilk 30 dakikasında hikayeyi takip ediyorsunuz bu sizi oyunun nasıl oynanacağı hakkında da bilgilendiriyor. Oyun ilk olarak ev yapmanızla başlıyor. Bunun için özellikle hayatta kalmanıza yardımcı olması için etraftan gerekli eşyaları topluyorsunuz. Çünkü oyun ilerlediğinde bu gibi temel ihtiyaçları bulmak zorlaşacak. Oyunda herkese açık bir şekilde bulunan haritalar var ve siz başka haritalara giderken hızlı bir şekilde ihtiyacınızı karşılayıp evinize geri dönmelisiniz. Diğer hayatta kalma oyunlarından farkı da oyuncularla iş birliği içinde olabilmeniz. Oyunun amacı hayatta kalmak ve görevlerinizi tamamlamak.

4.      Call of Duty

Zengin içeriğiyle tüm dünyada kısa sürede milyonların oynadığı bir oyun olmasından dolayı en iyi online oyunlar arasında yer alır. Oyunu Android ve iOS üzerinden ücretsiz oynamak mümkün. İster tek başınıza isterseniz de kalabalık arkadaş gruplarınızla oynayabilirsiniz.

Oyunun Battle Royale ve Plunder olmak üzere iki farklı modu bulunuyor. Plunder sonunda oyuncular öldükten sonra yeniden hayata gelebiliyor. Çok fazla sayıda serisi bulunan bu oyunun amacı hayatta kalmaktır.

5.      Game of Thrones Beyond the Wall

Oyun çok popüler olan Game of Thrones dizisinin karakterlerinden esinlenerek tasarlanmıştır. Oyundaki karakterinizde Gece Gözcüleri’nin yeni Lord Komutanı olarak rol alıyorsunuz. Duvarın ötesinde bir savaş sizleri bekliyor. Oyunda amacınız diyarı koruyup kollamak ve serideki tüm kahramanları bir araya toplamak. Bunu yaparken de kendinizi devlerle, yabanıllarla ve diğer tehlikelerle savaşırken buluyorsunuz. Üstelik Ak Gezenlere de denk gelebilirsiniz.

En İyi Online PC Oyunlar

Mobil oyunlarda olduğu gibi bilgisayar oyunlarına da tutkulu olan birçok oyun sever vardır. Onlar için en popüler olan ve bilgisayar üzerinden oynanabilecek en iyi online PC oyunlar şunlardır:

1.      League of Legends (LOL)

Hem dünyada hem de ülkemizde oyuncuların oldukça sevdiği ve sürekli güncellenen bir oyun League of Legends. Büyük bir mücadele içeren stratejik bir oyundur. Her beceri seviyesinden oyuncunun oynaması için olanak sağlayan bir oyundur. Oyun 5 kişilik 2 takımdan oluşur. Bu iki takım içinde üç koridor olan bir harita üzerinde kule yıkmaya çalışırlar. Oyunun amacına ulaşmak için uygun stratejilerin geliştirilmesi gerekir.

2.      Player Unknown’s Battlegrounds (PUBG)

Oyunun ana amacı oyunda bulunan çeşitli silahlar ve araçların yerini tespit ederek diğer oyuncuları öldürmektir. Hayatta kalan son oyuncu oyunu kazanır. Oyun başlangıcında oyuncular uçaktan atlar ve istedikleri konumda oyuna başlayabilirler. Oyunun devamında adada güvenli olan alanlar daralır ve bu alan dışında kalan oyuncular ölür. Alan daraldıkça oyuncular birbirine yakınlaşmak zorunda kalır ve oyun hızlanmış olur.

3.      Fortnite

En iyi online PC oyunlar arasında yer alan bir başka oyun da Fortnite. 100 oyuncunun çevrimiçi bir şekilde oynadığı bu savaş oyunu, uçak ya da otobüsten aynı anda haritaya atlıyor ve hayatta kalan son kişiler olmaya çalışıyorlar. Oyun esnasında oyuncuların birbiriyle mücadele etmesi için elektronik gaz yayılıyor. Bu haritalarda hem kendinize gerekli olan kaynakları toplamanız hem de bir yapı inşa etmeniz gerekir.

4.      Valorant

Bir nişancı oyunudur ve 5 kişilik gruplar halinde oynanır. Oyuncuların hem saldıran hem de savunma takımlarında olmaları mümkündür. Oyunun karakterleri farklı yetenekleriyle çeşitli ülkelerden olan birçok ajandan oluşmaktadır. Oyuncunun seçtiği ajan yetenekleri ve silahları doğrultusunda atışlarını yapar. Turlar sonucunda kazanan takım belli olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.